Jāmācās peldēt slīkstot
Daudzi meklē izeju no strupceļa, kurā atrodamies, bet reti kurš ir gatavs lēkt ūdenī, jo ir savas prasības pret ūdeni:
- ūdenim ir jābūt vismaz +220 C;
- jābūt brīvam no ūdenszālēm un citiem peldošiem objektiem;
- jābūt uzbūvētai ielekšanas platformai ūdenī;
- ir pieņēmums, ka nemāku vēl pietiekami labi lēkt ūdenī, vēl jāpamācās teorija.
Sarakstu varētu turpināt vēl un vēl. Visas atrunas vēl norāda uz pieķeršanos sistēmai, tās labumiem un cerību, ka vēl pienāks laiki, kad varēs turpināt to patērēt uz labvēlīgākiem noteikumiem. Šī ir galējā kauja, karalis ir kails, atklājis sevi un savus nodomus, atgriešanās pie pilniem rasolu galdiem būs tikai caur sevis pārdošanu.
Ir saprotams, ka lielākam vairumam ir kredītu saistības, kas apgrūtina lēmuma pieņemšanu un lēkt ūdenī nozīmē pamest patvēruma saliņu pilsētā. Jautājums ir tikai, cik šis patvērums ir manā dzīvē nozīmīgs, ja redzu, ka pilsētas pārtop par koncentrācijas nometnēm, kurā cilvēka statuss būs jau zemāks par zāli. Ir saprotams, ka iziet no komforta prātam šķiet neiespējami, bet labā ziņa ir tāda, ka tik pat ātri cik pierodam, tik pat ātri varam no tā visa atrast un tas dzīves kvalitāti nemazina. Kopumā komforts nozīmē dzīvot paredzamā rītdienā, kur visu var prognozēt, bet kā mēs redzam, tāds stāvoklis vairs neiestāsies.
Būvēt visu no sākuma, nenozīmē atkal izdevumus desmitiem tūkstošu apmērā. Ja tu peldi brīvākos ūdeņos, tad tev vairs nevajag pārmaksāt nodokļos un darbos. Uzcelt ziemas mitekli, nenozīmē parādsaistības uz mūžu. No materiāliem, kas ir dabā (koki, māls, salmi, siens, akmeņi), ar savām rokām ir iespējams uzbūvēt mitekli zem tūkstoša. Ja kādam ir interese, braucat ciemos uz Miera Vietu, parādīsim dabā. Arī video platformas ir bagātas ar resursiem, kā ātri un lēti uzcelt sev tādu mitekli.
Nav laika un vajadzības mācīties teoriju, nekam vairs nevar sagatavoties, ir jālec nezināmajā un jāmācās kustībā. Vienam no nulles būs grūtāk, bet ne neiespējami. Ja var vienoties kopienās, tad būs fiziski vienkāršāk, bet ja ego liels, tad psiholoģiski grūtāk. Arī pārvaldības jautājumos var iestrēgt. Var arī neizgudrot velosipēdu un ekosistēmu / ekociemu būvēt uz viensētu principa, kas mūsu mentalitātei tuvāka, arī platforma joprojām ir saglabājusies. Jāspēj tik saprasties, sarunāties un sadarboties ar cilvēkiem apkārt, lai pašpietiekamība iestātos ātrāk. Dzīvei laukos, pie dabas ir iestājusies renesanse.